Crémant de Bourgogne EGARADE Blanc Brut (2018) - BIO

Kód: DEN-0019
10 hodnocení
440 Kč
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
17.5.2024
Položka byla vyprodána…
Skvělý doprovod k pokrmům z mořských plodů, které obsahují krevety, ústřice nebo např. sushi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína:
Chráněné přírodní podmínky, jež daly vzniknout tomuto vínu, dávají vyniknout přirozenému charakteru odrůd Pinot Noir a Chardonnay, ale zároveň oceníme jeho hloubku, koncentrovanou chuť i minerální tóny. Výjimečné bublinky. Bio víno.

Párování s jídlem:
Skvělý doprovod k pokrmům z mořských plodů, které obsahují krevety, ústřice nebo např. sushi.

Zajímavosti:
Égarade znamená v Burgundsku tajemnou večerní procházku (pochází od slovesa ¨s’égarer¨ - zabloudit). Co se ocenění týče, byl tento crémant vybrán v roce 2018 na soutěži Cave de Prestige des Vins de Bourgogne ve stejném roce získal bronzovou medaili na Effervescents du Monde, stříbrnou medaili na Prix Plaisir Bettane et Desseauve a stříbrnou medaili na japonské Women's Wine Awards.
Stupeň sladkosti:

Doplňkové parametry

Kategorie: BIO
Barva vína: Bílé
BIO produkt: ANO
Objem: 0,75l
Obsah alkoholu: 12,00 %
Odrůdy: Chardonnay, Pinot Noir
Podloží: vápencové
Ročník: 2014
Sklizeň: Ruční
Sladkost: 2
Teplota podávání: 10°C až 12°C
Typ: BRUT
Vinařství: Bailly Lapierre
Výroba: Po ruční sklizni následuje přeprava ve sběrných nádobách otevřených po stranách, aby se zabránilo jakémukoli poškození bobulí. Iniciováno je jak kvasinkové, tak malolaktické kvašení, následuje kupáž odděleně vyrobených vín a příprava na lahvování, které se koná po 1. lednu. Dochází k dalšímu zrání, v průměru 12 měsíců
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bailly, burgundská vesnice, kde se vinařství nachází, na samém vrcholku “Col du Crémant”, dala vzniknout ochranné známce burgundského crémantu “appellation d’origine contrôlée” – AOC Crémant de Bourgogne.
Již od roku 1972 se toto vinařství zaměřuje ve svých sklepích, které poskytují jedinečné přírodní podmínky, na šumivá vína, jež doprovázejí zvláštní příležitosti. Hrozny pocházejí z ušlechtilé révy, jsou sklízeny ručně, vinifikovány a poté víno pomalu zraje.

Crémanty tohoto vinařství v sobě spojují eleganci odrůd, které proslavily Burgundsko, spolu s jemností dokonalých bublinek.

Vína Bailly Lapierre těží z certifikace AOC, která potvrzuje jejich vysokou kvalitu,jak dokazuje i řada ocenění a rostoucího uznání po celém světě. Jejich Crémant “L'Inattendu” vyhrál v roce 2017 soutěž o nejlepší šumivé víno světa v "World Best Sparkling Wine Competition".