Crémant d’Alsace FLEUR DE LYS Blanc de Blancs Extra-Brut (2016)

Kód: DEN-0132
Neohodnoceno
750 Kč
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
21.3.2024
Položka byla vyprodána…
Crémant FLEUR DE LYS se skvěle hodí jako aperitiv, ale rovněž výborně chuťově podpoří např. rybu s omáčkou, bílá masa či mušle připravované na pánvi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína:
Zlatožlutou barvu tohoto crémantu zdobí jemné bublinky, jež stoupají vzhůru v nekonečném proudu. Vůně je květinová, intenzivní a razantní. Chuť je krystalická, hutná, plná, bohatá a krémová. Postřehneme tóny zralého peckového ovoce a na závěr nám v ústech dlouho zůstává nádherná mineralita.

Párování s jídlem:
Crémant FLEUR DE LYS se skvěle hodí jako aperitiv, ale rovněž výborně chuťově podpoří např. rybu s omáčkou, bílá masa či mušle připravované na pánvi.

Stupeň sladkosti:

Doplňkové parametry

Kategorie: ROČNÍKOVÉ
Barva vína: Bílé
Objem: 0,75l
Obsah alkoholu: 12,00 %
Odrůdy: Pinot Blanc
Podloží: Vápencové hnědozemě na středně hlubokém substrátu z tvrdého vápence
Ročník: 2012
Sklizeň: Ruční
Sladkost: 2
Teplota podávání: 6°C až 8°C
Typ: EXTRA BRUT
Vinařství: Crémants Jean-Claude Buecher
Výroba: Díky pomalému a jemnému lisování hroznů dochází k šetrnému získání moštu. Po jeho čiření mošt kvasí v tancích po dobu několika týdnů. Poté, co skončí alkoholová fermentace, se víno přes zimu ochlazuje v nádobách z nerezové oceli. Během letních měsíců se stále ještě tiché víno přefiltruje, aby bylo připraveno pro svou konečnou proměnu. Pak po 60 měsíců odpočívá na kalech.
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rodinné vinařství Jean-Claude Buecher založili v roku 1979 manželé Jean-Claude a Sylviane v basrínské vesnici WettolsheimOd počátku se rozhodli věnovat výhradně alsaským crémantům. Dodnes jsou v tomto směru výjimeční. Jejich syn Franck se zapojil do rodinného řetězce bublinek v roce 2005. I díky zkušenostem nabytým od rodičů dokázal tento mladý alchymista postoupit o úroveň výš. Dobu zrání jednotlivých ročníků prodloužil na nejméně 24 měsíců. Naprosto jedinečná Insomnia však zraje celých 110 měsíců!