Crémant d’Alsace EMPREINTE Blanc de Blancs Extra-Brut (2019)

Kód: DEN-0144
2 hodnocení
640 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
25.4.2024
Crémant d'Alsace EMPREINTE se obvykle podává jako aperitiv, ale rovněž se skvěle hodí k mořským plodům, korýšům či bílému masu s krémovou omáčkou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína:
Bezpochyby Vás zaujme svou světle zlatožlutou barvou ozdobenou náhrdelníky jemných bublinek. Ve vůni nejprve odhalíme náznak citrusové kůry a poté i tóny žlutých květů. V chuti nejprve dominuje čistost a svěžest spolu s obrovskou jemností, za kterou stojí intenzivní kyselinka.

Párování s jídlem:
Crémant d'Alsace EMPREINTE se obvykle podává jako apertiv, ale rovněž se skvěle hodí k mořským plodům, korýšům či bílému masu s krémovou omáčkou.

Stupeň sladkosti:

Doplňkové parametry

Kategorie: ROČNÍKOVÉ
Barva vína: Bílé
Objem: 0,75l
Obsah alkoholu: 12,00 %
Odrůdy: Chardonnay
Podloží: slín, jíl
Ročník: 2014
Sklizeň: Ruční
Sladkost: 1
Teplota podávání: 6°C až 8°C
Typ: EXTRA BRUT
Vinařství: Crémants Jean-Claude Buecher
Výroba: Díky pomalému a jemnému lisování hroznů dochází k šetrnému získání moštu. Po jeho čiření mošt kvasí v tancích po dobu několika týdnů. Poté, co skončí alkoholová fermentace, se víno přes zimu ochlazuje v nádobách z nerezové oceli. Během letních měsíců se stále ještě tiché víno přefiltruje, aby bylo připraveno pro svou konečnou proměnu. Pak po 48 měsíců odpočívá na kalech.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rodinné vinařství Jean-Claude Buecher založili v roku 1979 manželé Jean-Claude a Sylviane v basrínské vesnici WettolsheimOd počátku se rozhodli věnovat výhradně alsaským crémantům. Dodnes jsou v tomto směru výjimeční. Jejich syn Franck se zapojil do rodinného řetězce bublinek v roce 2005. I díky zkušenostem nabytým od rodičů dokázal tento mladý alchymista postoupit o úroveň výš. Dobu zrání jednotlivých ročníků prodloužil na nejméně 24 měsíců. Naprosto jedinečná Insomnia však zraje celých 110 měsíců!