Crémant de Loire ÉMILIE ACKERMAN Rosé Brut (2022)

Kód: DEN-0169
Novinka
Neohodnoceno
450 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
18.6.2024

Vzhled: Oranžový korálový odstín. Vůně: Čerstvé, červené ovoce, drcené jahody. Chuť: Krásně strukturovaná s příjemnou rovnováhou mezi ovocem a svěžestí. Lehce citronový závěr.

Detailní informace

Jedinečně nejširší nabídka crémantů
Jedinečně nejširší nabídka crémantů

Detailní popis produktu

Výroba: 15 měsíců: jemné bublinky, krásná svěžest a plný projev plodů. Relativně krátká doba zrání zajišťuje krásné světlé ovoce.
Charakteristika vína: Pochází ze dvou zásobovacích "pánví" pro dosažení plného výrazu ovoce. Bassin du Puy-Notre-Dame s písčito-vápencovými půdami na povrchu a vrstvou jílovito-vápencového kamene v hloubce vytváří květinový profil vína s tóny ovoce s bílou dužinou. Bassin Montreuil Bellay se svými vápencovými půdami produkuje víno s živým, slaným a citrusovým profilem (pomerančová kůra). Vzhled: Oranžový korálový odstín. Vůně: Čerstvé, červené ovoce, drcené jahody. Chuť: Krásně strukturovaná s příjemnou rovnováhou mezi ovocem a svěžestí. Lehce citronový závěr.
Párování s jídlem : Perfektní jako aperitiv a spárované s ovocnými dezerty, jako je jahodový nebo schwarzwaldský dort.


Zajímavost: Sen Jeana Baptisty Ackermana, průkopníka tradiční metody v Saumuru, má kořeny ve dvou milostných příbězích, které se prolínají. Prvním z nich je Jean Baptiste a jeho žena Emilie. Druhým je Jan Křtitel a jeho adoptivní země, oblast Saumur. Emilie dokázala svého manžela podporovat ve všech jeho snahách. Její odhodlání a investice z ní činí klíčovou postavu eposu o jemných bublinkách Loiry. Ocenění: Průvodce vínem Hachette 2023

Doplňkové parametry

Kategorie: Maison Ackerman
Barva vína: Rosé
Objem: 0,75l
Obsah: 12,00%
Odrůdy: 70 % Cabernet Franc, 20 % Pinot Noir, 10 % Grolleau
Podloží: Vápencové
Sklizeň: Ruční
Teplota podávání: 6 - 7°C
Typ: Brut
Vinařství: Maison Ackerman

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: