Crémant de Loire BULLE ROYALE Rosé Brut

Kód: DEN-0167
Novinka
Neohodnoceno
420 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
18.6.2024

Vzhled: Jemná růžová s krásným leskem. Vůně: Tóny červených bobulí: maliny, červený rybíz a lesní jahody. Chuť: Krásné napětí. Komplementární vůně a lahodná rovnováha, přičemž křupavost červeného ovoce doplňuje svěžest citrusů.

Detailní informace

Jedinečně nejširší nabídka crémantů
Jedinečně nejširší nabídka crémantů

Detailní popis produktu

Výroba: 15 měsíců: jemné bublinky, krásná svěžest a plný projev plodů. Relativně krátká doba zrání zajišťuje krásné světlé ovoce.
Charakteristika vína: Pochází ze dvou zásobovacích "pánví" pro dosažení plného výrazu ovoce. Bassin du Puy-Notre-Dame s písčito-vápencovými půdami na povrchu a vrstvou jílovito-vápencového kamene v hloubce vytváří květinový profil vína s tóny ovoce s bílou dužinou. Bassin Montreuil Bellay se svými vápencovými půdami produkuje víno s živým, slaným a citrusovým profilem (pomerančová kůra). Vzhled: Jemná růžová s krásným leskem. Vůně: Tóny červených bobulí: maliny, červený rybíz a lesní jahody. Chuť: Krásné napětí. Komplementární vůně a lahodná rovnováha, přičemž křupavost červeného ovoce doplňuje svěžest citrusů.
Párování s jídlem: krevety, sushi, exotická kuchyně, kozí sýr s popelovou kůrou, jahody obalené v cukru nebo pečený ananas, čokoládový a malinový koláč nebo čokoládové makronky s jahodovou marmeládou.


Zajímavost: Z dopisu, který napsal své matce, víme, že Jean Baptiste Ackerman přijel do Saumuru na konci léta 1811, v době, kdy měla začít sklizeň, která slibovala, že bude výjimečná. Rok 1811, známý jako "rok komety", je skutečně známý jako jeden z nejlepších ročníků. Proto byla pod nejlepší záštitou ještě téhož roku založena rodina Ackermanů. 1811… v souvislosti s průletem Velké komety, který se shoduje s výjimečným vinařským rokem!

Doplňkové parametry

Kategorie: Loire
Objem: 0,75l
Obsah alkoholu: 12,00%
Odrůdy: 60 % Cabernet Franc, 30 % Rulandské modré, 10 % Grolleau
Sklizeň: Ruční
Barva vína: Rosé
Teplota podávání: 5 až 6 °C
Typ: Brut

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: