Novinka

Monge Granon Crémant de Die Cuvée Origine se zrodil v biodynamické kultuře na několika pozemcích podle lunárního kalendáře. Vinice jsou více než 30 let staré, v roce 2005 byly převedeny na biologické a v roce 2010 na biodynamické zemědělství. Více >>
Výrobce: Monge Granon. Kód produktu: DEN-0141

390 Kč s DPH

ks
  • Výroba: Crémant de Die Cuvée Origine se zrodil v biodynamické kultuře na několika pozemcích podle lunárního kalendáře. Vinice jsou více než 30 let staré, v roce 2005 byly převedeny na biologické a v roce 2010 na biodynamické zemědělství. Tento crémant se samozřejmě sklízí výhradně ručně, hrozny se třídí a výběr termínu se optimalizuje sledováním zralosti jednotlivých pozemků. Po prvním kvašení v kádích se víno stáčí do lahví k druhému kvašení, které doprovází likér de tirage složený z vybraných kvasinek a cukrů. Pro získání tohoto Crémantu s jemnými bublinkami je nutné 18-měsíční zrání na kalech.
  • Charakteristika vína: světle žlutá barva s jemnými bublinkami a hustou a vytrvalou pěnou. Vůně je výrazná a atraktivní s tóny exotického a bílého ovoce. Útok v ústech je svěží s krémovými a jemnými bublinkami. Vůně sušeného ovoce je umocněna nádechem citrusů.
  • Párování s jídlem: jako aperitiv nebo jako příloha k pokrmům, jako je rizoto s hříbky nebo steak z mečouna pečený po provensálsku. Jako dezert tento Crémant skvěle doladí Saint-Honoré nebo větrník.
  • Teplota podávání: 7 až 8°C
  • Zajímavosti: Zlatá medaile na Concours Général Agricole de Paris 2019
  • Stupeň sladkosti:

Barva vína
Blanc de Blancs
BIO produkt
ANO
Obsah alkoholu
11,5%
Odrůdy
83% clairette blanche, 15% aligoté, 2% bílý muškát
Podloží
jílovito-vápencové, vápencové
Teplota podávání
7°C až 8°C
Kontaktujte nás!