Novinka

Monge Granon Párování s jídlem: živé víno, které se podává jako čisté víno nebo jako "kir royal", případně jako součást jídla s rybami a bílým masem. Více >>
Výrobce: Monge Granon. Kód produktu: DEN-0142

440 Kč s DPH

ks
  • Výroba: Stejně jako všechny ostatní Crémanty je i Crémant de Die CUVEE DE MINUIT Blanc Brut ručně sklízen a vyráběn tradiční metodou. Po prvním kvašení v kádích se víno stáčí do lahví k druhému kvašení spolu s likérem de tirage, složeným z vybraných kvasinek a cukrů. Zrání pak pokračuje 2 až 4 roky na kvasničných kalech. Po odstranění kvasinkových usazenin zmrazením hrdla a odkalením je proces završen přidáním liqueur d'expédition.
  • Charakteristika vína: Crémant de Die je limitovaná edice cuvée vyrobená z výběru šéfa sklepa. Toto víno zrálo se zvláštní péčí a odhaluje složitost svých jemných a delikátních vůní. Barva: krásná světle zlatá barva se zelenými odlesky. Vůně: sladké tóny čerstvých mandlí a bílých květů. Chuť: vůně je umocněna nádechem citrusových plodů.
  • Párování s jídlem: živé víno, které se podává jako čisté víno nebo jako "kir royal", případně jako součást jídla s rybami a bílým masem.
  • Teplota podávání: 7 až 8°C
  • Stupeň sladkosti:

Barva vína
Blanc de Blancs
Obsah alkoholu
11,5%
Odrůdy
83% clairette blanche, 15% aligoté, 2% bílý muškát
Podloží
jílovito-vápencové, vápencové
Teplota podávání
7°C až 8°C
Kontaktujte nás!