Crémant de Loire ÉMILIE ACKERMAN Blanc Brut (2022)

Kód: DEN-0168
Novinka
Neohodnoceno
450 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
18.6.2024

Jasně světle žlutá barva. Aromatická a květinová vůně s tóny sušeného ovoce a vanilky. Kdoulová hrušková příchuť v celozrnné moučce, která je zároveň plná, jemná, svěží a vytrvalá. Dobrá kyselost a svěžest díky prolínání zralejších a nejkulatějších vín. Brioška se vyznačuje dlouhým zráním na lamelách 24 až 32 měsíců.

Detailní informace

Jedinečně nejširší nabídka crémantů
Jedinečně nejširší nabídka crémantů

Detailní popis produktu

Výroba: Hrozny odrůd Chenin, Chardonnay a Cabernet Franc se sklízejí ručně a v optimální zralosti. Lisování se provádí v celých hroznech (ne odstopkovaných), aby se omezilo drcení hroznů. Každá odrůda vinifikuje zvlášť, aby si zachovala svou typičnost až do doby míchání na konci zimy. Doba zrání na lamelách je pak 24 až 32 měsíců.
Charakteristika vína: Jasně světle žlutá barva. Aromatická a květinová vůně s tóny sušeného ovoce a vanilky. Kdoulová hrušková příchuť v celozrnné moučce, která je zároveň plná, jemná, svěží a vytrvalá. Dobrá kyselost a svěžest díky prolínání zralejších a nejkulatějších vín. Brioška se vyznačuje dlouhým zráním na lamelách 24 až 32 měsíců.
Párování jídla a vína: Ideální jako aperitiv, k foie gras, korýšům nebo dezertu.


Zajímavost: Sen Jeana Baptisty Ackermana, průkopníka tradiční metody v Saumuru, je zakořeněn ve dvou milostných příbězích, které jsou vzájemně propojeny. První z nich je Jean Baptiste a jeho manželka Emilie. Druhým je Jan Křtitel a jeho adoptivní země, oblast Saumur. Emilie dokázala svého manžela podporovat ve všech jeho snahách. Její angažovanost a investice z ní činí klíčovou postavu eposu o jemných bublinkách Loiry. Ocenění: Průvodce vínem Hachette 2023

Doplňkové parametry

Kategorie: Loire
Obsah: 0,75l
Obsah alkoholu: 12,00%
Barva vína: Blanc
Odrůdy: Chenin, Chardonnay a Cabernet Franc
Sklizeň: Ruční
Teplota podávání: 6 - 7°C
Typ: Brut
Vinařství: Maison Ackerman

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: