Crémant de Bourgogne L’AUTHENTIQUE Blanc Brut Nature

Kód: DEN-0126
3 hodnocení
530 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
28.5.2024
Tento crémant je ideálním doplňkem k aperitivu. Minerální složku tohoto crémantu můžete zvýraznit ústřicemi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • Výroba: Po ruční sklizni následuje přeprava ve sběrných nádobách otevřených po stranách, aby se zabránilo jakémukoli poškození bobulí. Iniciováno je jak kvasinkové, tak malolaktické kvašení, následuje kupáž odděleně vyrobených vín a příprava na lahvování, které se koná po 1. lednu. Následuje další, v průměru 12 měsíční zrání; lahve jsou uloženy hrdlem dolů ve sklepích, které byly vytesány do vápencového masivu, a proto v nich panuje přirozeně konstantní teplota a polotma. Právě v tomto období vzniká přirozený šumivý charakter těchto vín.
  • Charakteristika vína: Bailly Lapierre "L'authentique" (Ten pravý) je Crémant který není dávkovaný, je vybroušený, s velkou jemností a svěžestí, vyznačuje se dobrou mineralitou, dobrou hloubkou sladkého a kyselého s tóny zeleného jablka.
  • Párování s jídlem: Tento crémant je ideálním doplňkem k aperitivu. Minerální složku tohoto crémantu můžete zvýraznit ústřicemi.
  • Teplota podávání: 10 až 12°C
  • Zajímavosti: Dvojí schválení Národním institutem pro jakost (INAO): pro základní vína a hotová vína po odležení na latích.
  • Stupeň sladkosti:

Doplňkové parametry

Kategorie: EXTRA-BRUT
Barva vína: Bílé
Objem: 0,75l
Obsah alkoholu: 12,00 %
Odrůdy: Chardonnay, Pinot Noir
Sladkost: 1
Teplota podávání: 10°C až 12°C
Vinařství: Bailly Lapierre

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bailly, burgundská vesnice, kde se vinařství nachází, na samém vrcholku “Col du Crémant”, dala vzniknout ochranné známce burgundského crémantu “appellation d’origine contrôlée” – AOC Crémant de Bourgogne.
Již od roku 1972 se toto vinařství zaměřuje ve svých sklepích, které poskytují jedinečné přírodní podmínky, na šumivá vína, jež doprovázejí zvláštní příležitosti. Hrozny pocházejí z ušlechtilé révy, jsou sklízeny ručně, vinifikovány a poté víno pomalu zraje.

Crémanty tohoto vinařství v sobě spojují eleganci odrůd, které proslavily Burgundsko, spolu s jemností dokonalých bublinek.

Vína Bailly Lapierre těží z certifikace AOC, která potvrzuje jejich vysokou kvalitu,jak dokazuje i řada ocenění a rostoucího uznání po celém světě. Jejich Crémant “L'Inattendu” vyhrál v roce 2017 soutěž o nejlepší šumivé víno světa v "World Best Sparkling Wine Competition".