Crémant de Bourgogne Bailly Lapierre Réserve Blanc Brut

Kód: DEN-0016
4 hodnocení
440 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
19.7.2024

Tento crémant je ideální jako aperitiv a dobře se hodí také k ovocným dezertům.

Detailní informace

Jedinečně nejširší nabídka crémantů
Jedinečně nejširší nabídka crémantů

Detailní popis produktu

Charakteristika vína:
Smíchání čtyř výše uvedených odrůd dává tomutu crémantu nezaměnitelný, kulatý, plný a proměnlivý buket. Je to víno osvěžující, čisté, s úžasnou svěžestí.

Párování s jídlem:
Tento crémant je ideální jako aperitiv a dobře se hodí také k ovocným dezertům.

Zajímavosti:
Crémant de Bourgogne Réserve Brut získal mnohá ocenění, včetně zlaté medaile z Japonska na Women's Wine Awards v roce 2018, stříbrné medaile na soutěži Concours Effervescents du Monde (2017), a zlaté medaile na Concours National des Crémants (2014).
 
Stupeň sladkosti:

Doplňkové parametry

Kategorie: Bourgogne
Barva vína: Bílé
Objem: 0,75l, 0,375l
Obsah alkoholu: 12,00 %
Odrůdy: Chardonnay, Pinot Noir, Aligoté, Gamay
Podloží: vápencové
Sklizeň: Ruční
Sladkost: 2
Teplota podávání: 7°C až 9°C
Typ: BRUT
Vinařství: Bailly Lapierre
Výroba: Po ruční sklizni následuje přeprava ve sběrných nádobách otevřených po stranách, aby se zabránilo jakémukoli poškození bobulí. Iniciováno je jak kvasinkové, tak malolaktické kvašení, následuje kupáž odděleně vyrobených vín a příprava na lahvování, které se koná po 1. lednu. Následuje další, v průměru 12 měsíční zrání

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bailly, burgundská vesnice, kde se vinařství nachází, na samém vrcholku “Col du Crémant”, dala vzniknout ochranné známce burgundského crémantu “appellation d’origine contrôlée” – AOC Crémant de Bourgogne.
Již od roku 1972 se toto vinařství zaměřuje ve svých sklepích, které poskytují jedinečné přírodní podmínky, na šumivá vína, jež doprovázejí zvláštní příležitosti. Hrozny pocházejí z ušlechtilé révy, jsou sklízeny ručně, vinifikovány a poté víno pomalu zraje.

Crémanty tohoto vinařství v sobě spojují eleganci odrůd, které proslavily Burgundsko, spolu s jemností dokonalých bublinek.

Vína Bailly Lapierre těží z certifikace AOC, která potvrzuje jejich vysokou kvalitu,jak dokazuje i řada ocenění a rostoucího uznání po celém světě. Jejich Crémant “L'Inattendu” vyhrál v roce 2017 soutěž o nejlepší šumivé víno světa v "World Best Sparkling Wine Competition".