Crémant de Bourgogne Bailly Lapierre Rosé Brut

Kód: DEN-0018
Akce
Neohodnoceno
460 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
25.4.2024
Milovníci růžových bublinek si tento crémant zcela nepochybně vychutnají od aperitivu až po dezert. V každém případě se skvěle hodí k pokrmům z mořských plodů, např. ke krevetám či garnátům.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína:
Tento růžový crémant je výsledkem synergie dvou odrůd, Pinot Noir a Gamay. Pinot Noir mu propůjčuje jeho vinný charakter, Gamay pak nezaměnitelnou vůni červeného bobulového ovoce. Toto víno se snadno vychutnává, je hebké a bez sebemenšího náznaku cukru. Perlení je svěží, jemné, lehké.

Párování s jídlem:
Milovníci růžových bublinek si tento crémant zcela nepochybně vychutnají od aperitivu až po dezert. V každém případě se skvěle hodí k pokrmům z mořských plodů, např. ke krevetám či garnátům.

Zajímavosti:
Crémant de Bourgogne Rosé Brut získal mnohá ocenění včetně zlaté medaile z Japonska na Women's Wine Awards v roce 2018, stříbrné medaile na Sélections Mondiales du Canada (2018) a zlaté medaile na soutěži Concours des Crémants (2013).
Stupeň sladkosti:

Doplňkové parametry

Kategorie: Bourgogne
Barva vína: Růžové
Objem: 0,75l
Obsah alkoholu: 12,00 %
Odrůdy: Pinot Noir, Gamay
Podloží: vápencové
Sklizeň: Ruční
Sladkost: 2
Teplota podávání: 7°C až 9°C
Typ: BRUT
Vinařství: Bailly Lapierre
Výroba: Po ruční sklizni následuje přeprava ve sběrných nádobách otevřených po stranách, aby se zabránilo jakémukoli poškození bobulí. Iniciováno je jak kvasinkové, tak malolaktické kvašení, následuje kupáž odděleně vyrobených vín a příprava na lahvování, které se koná po 1. lednu. Následuje další, v průměru 12 měsíční zrání

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bailly, burgundská vesnice, kde se vinařství nachází, na samém vrcholku “Col du Crémant”, dala vzniknout ochranné známce burgundského crémantu “appellation d’origine contrôlée” – AOC Crémant de Bourgogne.
Již od roku 1972 se toto vinařství zaměřuje ve svých sklepích, které poskytují jedinečné přírodní podmínky, na šumivá vína, jež doprovázejí zvláštní příležitosti. Hrozny pocházejí z ušlechtilé révy, jsou sklízeny ručně, vinifikovány a poté víno pomalu zraje.

Crémanty tohoto vinařství v sobě spojují eleganci odrůd, které proslavily Burgundsko, spolu s jemností dokonalých bublinek.

Vína Bailly Lapierre těží z certifikace AOC, která potvrzuje jejich vysokou kvalitu,jak dokazuje i řada ocenění a rostoucího uznání po celém světě. Jejich Crémant “L'Inattendu” vyhrál v roce 2017 soutěž o nejlepší šumivé víno světa v "World Best Sparkling Wine Competition".