Crémant de Savoie CUVEE 8 Blanc de Blancs Brut

Kód: DEN-0145
1 hodnocení
400 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
19.7.2024

Detailní informace

Jedinečně nejširší nabídka crémantů
Jedinečně nejširší nabídka crémantů

Detailní popis produktu

  • Výroba: Tento crémant je směsí tří odrůd hroznů: Jacquère, Altesse a Chardonnay. Jacquère je nejrozšířenější odrůdou révy vinné v Savojsku a dává živá, suchá a ovocná bílá vína. Altesse je známé svými osobitými, aromatickými a komplexními bílými víny, která se zlepšují až po několika letech ležení ve sklepě. Po sklizni se hrozny šetrně vylisují a šťáva kvasí v nerezovém tanku. Po přidání kvasinek a cukru se víno stáčí do lahví, kde probíhá druhé alkoholové kvašení. Lahve jsou uloženy ve sklepě s přirozeně nízkou teplotou, která umožňuje pomalé kvašení a dodává vínu drobné bublinky a jemné aroma. Odstranění sedlín probíhá 12 měsíců po nahlavování.
  • Charakteristika vína: Na pohled: světle žlutá barva. Vůně: ovocná svěžest kolem květinových a bělomasých ovocných tónů. Chuť: chuť je elegantní, podpořená jemností a svěžestí bublinek.
  • Párování s jídlem: Tento crémant povznese mnoho pokrmů, od základních, jako jsou těstoviny s parmazánem, až po sofistikované, jako jsou hřebenatky se šafránem.
  • Teplota podávání: 8 až 10°C

Doplňkové parametry

Kategorie: Savoie
Barva vína: Bílé
Odrůdy: Chardonnay, Jacquère, Altesse
Typ: BRUT

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: