Crémant de Loire BULLE ROYALE Blanc Demi-Sec

Kód: DEN-0166
Novinka
Neohodnoceno
420 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
18.6.2024

Světlá a průzračná zlatavá barva se smaragdovými odstíny. Velmi výrazná vůně, jemná směs exotického ovoce, ovoce s bílou dužinou a tónů briošky. Harmonicky strukturované mezi ovocem a svěžestí, křupavost s živostí a krémovým závěrem.

Detailní informace

Jedinečně nejširší nabídka crémantů
Jedinečně nejširší nabídka crémantů

Detailní popis produktu

Výroba: Hrozny odrůd Chenin, Chardonnay a Cabernet Franc, vinifikované ve sklepích Vaudelnay se sklízejí ručně a v optimální zralosti. Lisování se provádí v celých hroznech (ne odstopkovaných), aby se omezilo drcení hroznů. Každá odrůda vinifikuje zvlášť, aby si zachovala svou typičnost až do doby míchání na konci zimy. Pro toto cuvée se mísí nejovocnější a nejvýraznější Cheniny z jílových terroirů s velmi zralými a koncentrovanými Chardonnay a Cabernetem z velmi vápnitých ploch, které pak zrají mezi 18 a 24 měsíci na lamelách.
Charakteristika vína: Světlá a průzračná zlatavá barva se smaragdovými odstíny. Velmi výrazná vůně, jemná směs exotického ovoce, ovoce s bílou dužinou a tónů briošky. Harmonicky strukturované mezi ovocem a svěžestí, křupavost s živostí a krémovým závěrem.
Párování s jídlem: Ideální jako aperitiv, k foie gras, korýšům nebo dezertu.


Zajímavé: Z dopisu, který napsal své matce, víme, že Jean Baptiste Ackerman přijel do Saumuru na konci léta 1811, v době, kdy měla začít sklizeň, která slibovala, že bude výjimečná. Rok 1811, známý jako "rok komety", je skutečně známý jako jeden z nejlepších ročníků. Proto byl pod tou nejlepší záštitou ještě téhož roku založen rod Ackermanů. 1811… v souvislosti s průletem Velké komety, který se shoduje s výjimečným vinařským rokem!

Doplňkové parametry

Kategorie: DEMI-SEC (polosuché)
Obsah: 0,75l
Obsah alkoholu: 12,00%
Barva vína: Blanc
Odrůdy: 60 % Chenin, 30 % Chardonnay, 10 % Cabernet Franc
Podloží: jíl a vápenec
Sklizeň: Ruční
Teplota podávání: 5 - 6°C
Typ: Demi-Sec
Vinařství: Maison Ackerman

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: