Crémant de Bourgogne VIVE-LA-JOIE Eminent Rosé Brut (2019)

Kód: DEN-0171
Neohodnoceno
660 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
19.7.2024

Je jak společníkem pro čas pohody, tak příjemným partnerem k vybraným pokrmům.

Detailní informace

Jedinečně nejširší nabídka crémantů
Jedinečně nejširší nabídka crémantů

Detailní popis produktu

Charakteristika vína:
Barva růžového zlata s nejjemnějším náznakem oranžové. Ve vůni nalézáme okvětní plátky růže, sušenky, sladké mandle a pecky třešní. Chuť je lehká, jemná a  nádherně svěží; závěr chutnající po červeném bobulovém ovoci jakoby nikdy nekončil.

Párování s jídlem:
Je jak společníkem pro čas pohody, tak příjemným partnerem k vybraným pokrmům.

Zajímavosti:
Toto růžové cuvée Vive-la-joie je – zrovna jako jejich bílý crémant stejného jména – považováno za vlajkovou loď tohoto vinařství. Představuje naplnění dovedností, zkušeností a know-how vinařů z Bailly Lapierre. 
 

 Stupeň sladkosti:

Doplňkové parametry

Kategorie: Ročníkové crémanty
Kategorie: Bourgogne
Barva vína: Růžové
Objem: 0,75l
Obsah alkoholu: 12,00%
Odrůdy: Chardonnay, Pinot Noir
Podloží: Vápencové
Sklizeň: Ruční
Sladkost: 2 (Brut)
Teplota podávání: 10 - 12°C
Vinařství: Bailly Lapierre
Ročník: 2019

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bailly, burgundská vesnice, kde se vinařství nachází, na samém vrcholku “Col du Crémant”, dala vzniknout ochranné známce burgundského crémantu “appellation d’origine contrôlée” – AOC Crémant de Bourgogne.
Již od roku 1972 se toto vinařství zaměřuje ve svých sklepích, které poskytují jedinečné přírodní podmínky, na šumivá vína, jež doprovázejí zvláštní příležitosti. Hrozny pocházejí z ušlechtilé révy, jsou sklízeny ručně, vinifikovány a poté víno pomalu zraje.

Crémanty tohoto vinařství v sobě spojují eleganci odrůd, které proslavily Burgundsko, spolu s jemností dokonalých bublinek.

Vína Bailly Lapierre těží z certifikace AOC, která potvrzuje jejich vysokou kvalitu,jak dokazuje i řada ocenění a rostoucího uznání po celém světě. Jejich Crémant “L'Inattendu” vyhrál v roce 2017 soutěž o nejlepší šumivé víno světa v "World Best Sparkling Wine Competition".