Crémant de Bourgogne VIVE-LA-JOIE Blanc Brut (2017)

Kód: DEN-0024
3 hodnocení
660 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
28.5.2024
Je jak společníkem pro čas pohody, tak příjemným partnerem k vybraným pokrmům.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína:
Barva je jasná, světle zlatá. Vůně komplexní, s tóny sušenek, zralého peckového ovoce, jemných květů a sladkých mandlí. Chuť tohoto crémantu je velmi čistá a hluboká s jemným minerálním náznakem a dlouhým trváním, vyvážená a plná.

Párování s jídlem:
Je jak společníkem pro čas pohody, tak příjemným partnerem k vybraným pokrmům.

Zajímavosti:
Toto bílé cuvée Vive-la-joie je – zrovna jako jejich rosé – považováno za vlajkovou loď tohoto vinařství. Představuje naplnění dovedností, zkušeností a know-how vinařů z Bailly Lapierre. Mezi jeho nedávná ocenění patří zlatá medaile z japonské soutěže Women's Wine Awards z roku 2018, zlatá medaile z Concours National des Crémants (2018) a diamantová medaile rovněž z japonské Women's Wine Awards (2018).
Stupeň sladkosti:

Doplňkové parametry

Kategorie: Ročníkové
Barva vína: Bílé
Objem: 0,75l
Obsah alkoholu: 12,00 %
Odrůdy: Chardonnay, Pinot Noir
Podloží: vápencové
Ročník: 2013
Sklizeň: Ruční
Sladkost: 2
Teplota podávání: 10°C až 12°C
Typ: BRUT
Vinařství: Bailly Lapierre
Výroba: Toto zvláštní cuvée "Vive-la-Joie" (“Ať žije radost”) je směsí dvou burgundských emblematických odrůd - Pinot Noir a Chardonnay. Pověstná elegance a jemnost tohoto vína je rovněž zásluhou dlouhé a pečlivé práce vinařů a v neposlední řadě za něj vděčí i více než tříletému zrání ve sklepích Bailly Lapierre. Z řady lisování se zachovává pouze ten nejlepší mošt, který se následně vinifikuje odděleně. Směs pak zraje přibližně deset měsíců v tancích z nerezové oceli a před odstraněním sedlin a kalů (tzv. degorzáž

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bailly, burgundská vesnice, kde se vinařství nachází, na samém vrcholku “Col du Crémant”, dala vzniknout ochranné známce burgundského crémantu “appellation d’origine contrôlée” – AOC Crémant de Bourgogne.
Již od roku 1972 se toto vinařství zaměřuje ve svých sklepích, které poskytují jedinečné přírodní podmínky, na šumivá vína, jež doprovázejí zvláštní příležitosti. Hrozny pocházejí z ušlechtilé révy, jsou sklízeny ručně, vinifikovány a poté víno pomalu zraje.

Crémanty tohoto vinařství v sobě spojují eleganci odrůd, které proslavily Burgundsko, spolu s jemností dokonalých bublinek.

Vína Bailly Lapierre těží z certifikace AOC, která potvrzuje jejich vysokou kvalitu,jak dokazuje i řada ocenění a rostoucího uznání po celém světě. Jejich Crémant “L'Inattendu” vyhrál v roce 2017 soutěž o nejlepší šumivé víno světa v "World Best Sparkling Wine Competition".