Crémant de Bourgogne RAVIZOTTE Blanc de Noirs Extra-Brut

Kód: DEN-0023
2 hodnocení
470 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.5.2024
Tento crémant se výborně hodí k rybám, zvláště k lososovi, uzenému pstruhovi či kaprovi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína:
Vzhledem k velmi nízké cukernatosti představuje tento crémant nádherný příklad původní čisté chuti odrůdy Pinot Noir. Toto jiskřivé víno má hloubku a jasnost a překvapí nás svý silným minerálním aroma i nádherným perlením.

Párování s jídlem:
Tento crémant se výborně hodí k rybám, zvláště k lososovi, uzenému pstruhovi či kaprovi.

Zajímavosti:
V Burgundsku se výraz ¨ravizotte¨ používá v rámci rodiny pro nejmladší dceru. Tento crémant je z celé rodiny crémantů Bailly Lapierre ten nejvíce osvěžující a svěží. Získal mnohá ocenění včetně bronzové medaile na soutěži Effervescents du Monde (2018), stříbrnou medaili na japonské soutěži Women's Wine Awards (2018), stříbrnou medaili na International Wine and Spirits Competition of Cellars (2014) a stříbrnou medaili na International Wine & Spirit Competition (2013).

Stupeň sladkosti:

Doplňkové parametry

Kategorie: EXTRA-BRUT
Barva vína: Bílé
Objem: 0,75l
Obsah alkoholu: 12,00 %
Odrůdy: Pinot Noir
Podloží: vápencové
Sklizeň: Ruční
Sladkost: 1
Teplota podávání: 10°C až 12°C
Typ: EXTRA BRUT
Vinařství: Bailly Lapierre
Výroba: Po ruční sklizni následuje přeprava ve sběrných nádobách otevřených po stranách, aby se zabránilo jakémukoli poškození bobulí. Iniciováno je jak kvasinkové, tak malolaktické kvašení, následuje kupáž odděleně vyrobených vín a příprava na lahvování, které se koná po 1. lednu. Dochází k dalšímu zrání, v průměru 12 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bailly, burgundská vesnice, kde se vinařství nachází, na samém vrcholku “Col du Crémant”, dala vzniknout ochranné známce burgundského crémantu “appellation d’origine contrôlée” – AOC Crémant de Bourgogne.
Již od roku 1972 se toto vinařství zaměřuje ve svých sklepích, které poskytují jedinečné přírodní podmínky, na šumivá vína, jež doprovázejí zvláštní příležitosti. Hrozny pocházejí z ušlechtilé révy, jsou sklízeny ručně, vinifikovány a poté víno pomalu zraje.

Crémanty tohoto vinařství v sobě spojují eleganci odrůd, které proslavily Burgundsko, spolu s jemností dokonalých bublinek.

Vína Bailly Lapierre těží z certifikace AOC, která potvrzuje jejich vysokou kvalitu,jak dokazuje i řada ocenění a rostoucího uznání po celém světě. Jejich Crémant “L'Inattendu” vyhrál v roce 2017 soutěž o nejlepší šumivé víno světa v "World Best Sparkling Wine Competition".