MAGNUM Crémant de Bourgogne Bailly Lapierre Pinot Noir Brut (2020) - 1,5l

Kód: DEN-0127
Neohodnoceno
750 Kč
Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
19.7.2024

Hodí se k pokrmům s mořskými plody nebo lehce pikantním jídlům.

Detailní informace

Jedinečně nejširší nabídka crémantů
Jedinečně nejširší nabídka crémantů

Detailní popis produktu

Charakteristika vína:
Tento crémant “Blanc de Noirs” je vlajkovou lodí vinařství Bailly Lapierre – bílé víno vyrobené z červených hroznů Pinot Noir. Je to crémant velkého charakteru, plný, hluboký a silný; v ústech vytváří takovou ovocnost, jaká se může rovnat s červenými víny.

Párování s jídlem:
Hodí se k pokrmům s mořskými plody nebo lehce pikantním jídlům.

Zajímavosti:
Crémant de Bourgogne Pinot Noir Brut byl prvním z příspěvků vinařství Bailly Lapierre do světa crémantů. Z posledních ocenění uveďme zlatou medaili na soutěži Concours National des Crémants (2018), zlatou medaili z Japonska Women's Wine Awards (2018), stříbrnou medaili na Effervescents du Monde (2017) nebo zlatou medaili na Concours Effervescents du Monde z roku 2013.

Stupeň sladkosti:

Doplňkové parametry

Kategorie: Crémant dle objemu
Kategorie: Bourgogne
Barva vína: Bílé
Objem: 0,75l
Obsah alkoholu: 12,00%
Odrůdy: Pinot Noir
Podloží: Vápencové
Sklizeň: Ruční
Sladkost: 2 (Brut)
Teplota podávání: 9 - 11°C
Vinařství: Bailly Lapierre

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bailly, burgundská vesnice, kde se vinařství nachází, na samém vrcholku “Col du Crémant”, dala vzniknout ochranné známce burgundského crémantu “appellation d’origine contrôlée” – AOC Crémant de Bourgogne.
Již od roku 1972 se toto vinařství zaměřuje ve svých sklepích, které poskytují jedinečné přírodní podmínky, na šumivá vína, jež doprovázejí zvláštní příležitosti. Hrozny pocházejí z ušlechtilé révy, jsou sklízeny ručně, vinifikovány a poté víno pomalu zraje.

Crémanty tohoto vinařství v sobě spojují eleganci odrůd, které proslavily Burgundsko, spolu s jemností dokonalých bublinek.

Vína Bailly Lapierre těží z certifikace AOC, která potvrzuje jejich vysokou kvalitu,jak dokazuje i řada ocenění a rostoucího uznání po celém světě. Jejich Crémant “L'Inattendu” vyhrál v roce 2017 soutěž o nejlepší šumivé víno světa v "World Best Sparkling Wine Competition".