Crémant de Bourgogne Bailly Lapierre Chardonnay Brut

Kód: DEN-0013
Neohodnoceno
390 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
27.2.2024
Vhodný jako aperitiv, k rybám, plodům moře, bílým masům s omáčkou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína:
Tento crémant “Blanc de Blancs” je vyroben výhradně z bílých hroznů odrůdy Chardonnay a jeho vyzrálost a rovnováha ho řadí mezi “severní” Chardonnay s minerálním charakterem. Toto víno se nikterak nevychloubá, hlavní je jeho elegance a jemnost. Chuť je plná, kulatá a ovocná, krásně definovaná a a vyniká její vinný charakter.

Párování s jídlem:
Vhodný jako aperitiv, k rybám, plodům moře, bílým masům s omáčkou.

Zajímavosti:
Tento crémant získal mnohá ocenění, např. stříbrnou medaili v Japonsku na Women's Wine Awards v roce 2018, zlatou medaili na soutěži Chardonnay du Monde (2014), stříbrnou medaili na Decanter World Wine Awards (2014) či zlatou medaili na Concours Effervescents du Monde (2013).

Stupeň sladkosti:

Doplňkové parametry

Kategorie: Bourgogne
Barva vína: Bílé
Objem: 0,75l
Obsah alkoholu: 12,00 %
Odrůdy: Chardonnay
Podloží: vápencové
Sklizeň: Ruční
Sladkost: 2
Teplota podávání: 7°C až 9°C
Typ: BRUT
Vinařství: Bailly Lapierre
Výroba: Po ruční sklizni následuje přeprava ve sběrných nádobách otevřených po stranách, aby se zabránilo jakémukoli poškození bobulí. Iniciováno je jak kvasinkové, tak malolaktické kvašení, následuje kupáž odděleně vyrobených vín a příprava na lahvování, které se koná po 1. lednu. Následuje další, v průměru 12 měsíční zrání

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bailly, burgundská vesnice, kde se vinařství nachází, na samém vrcholku “Col du Crémant”, dala vzniknout ochranné známce burgundského crémantu “appellation d’origine contrôlée” – AOC Crémant de Bourgogne.
Již od roku 1972 se toto vinařství zaměřuje ve svých sklepích, které poskytují jedinečné přírodní podmínky, na šumivá vína, jež doprovázejí zvláštní příležitosti. Hrozny pocházejí z ušlechtilé révy, jsou sklízeny ručně, vinifikovány a poté víno pomalu zraje.

Crémanty tohoto vinařství v sobě spojují eleganci odrůd, které proslavily Burgundsko, spolu s jemností dokonalých bublinek.

Vína Bailly Lapierre těží z certifikace AOC, která potvrzuje jejich vysokou kvalitu,jak dokazuje i řada ocenění a rostoucího uznání po celém světě. Jejich Crémant “L'Inattendu” vyhrál v roce 2017 soutěž o nejlepší šumivé víno světa v "World Best Sparkling Wine Competition".