Crémant de Bourgogne BAIGOULE Rosé Extra-Dry

Kód: DEN-0012
1 hodnocení
390 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
28.5.2024
Tento crémant Baigoule Extra-Dry doporučujeme pít jako aperitiv či sváteční přípitek a doprovodit ho foie gras nebo tapas.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína:
Spojení odrůd Pinot Noir a Gamay dává v případě tohoto crémantu vyniknout aroma příjemně nakyslého červeného bobulového ovoce. Chuť je velmi ovocná, živá, postrádá téměř jakoukoli cukernatost a výrazná ovocnost je cítit i z bublinek.

Párování s jídlem:
Tento crémant Baigoule Extra-Dry doporučujeme pít jako aperitiv či sváteční přípitek a doprovodit ho foie gras nebo tapas.

Zajímavosti:
“Baigoule” lze v Burgundsku přeložit jako upovídaný. Tento crémant získal mnohá ocenění, včetně stříbrné medaile z roku 2017 na soutěži Effervescents du Monde a stříbrné medaile na Concours Général Agricole (2013), bronzové medaile Decanter World Wine Awards (2013) a bronzové medaile na International Wine & Spirit Competition (2013).
 

 

Stupeň sladkosti:
 
Poznámka: U cremantů se stupeň sladkosti "Extra-Dry" nepovažuje za stejný jako u Prosecca! Přečtěte si tento příspěvek pro víc informací: https://www.facebook.com/moncremant/photos/a.263492687651637/449360035731567)

Doplňkové parametry

Kategorie: EXTRA-DRY
Barva vína: Růžové
Objem: 0,75l
Obsah alkoholu: 12,00 %
Odrůdy: Pinot Noir, Gamay
Podloží: vápencové
Sklizeň: Ruční
Sladkost: 3
Teplota podávání: 10°C až 12°C
Typ: EXTRA DRY
Vinařství: Bailly Lapierre
Výroba: Po ruční sklizni následuje přeprava ve sběrných nádobách otevřených po stranách (po 45 kg), aby se zabránilo jakémukoli poškození bobulí. Lisování za pomoci airbagů. Ze 150 kg hroznů se získá 100 litrů moštu: 75 % z prvního lisování, 25 % ze druhého či dalšího lisování. Iniciováno je jak kvasinkové, tak malolaktické kvašení, následuje kupáž odděleně vyrobených vín a příprava na lahvování, které se koná po 1. lednu. Dochází k dalšímu zrání, v průměru 16 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bailly, burgundská vesnice, kde se vinařství nachází, na samém vrcholku “Col du Crémant”, dala vzniknout ochranné známce burgundského crémantu “appellation d’origine contrôlée” – AOC Crémant de Bourgogne.
Již od roku 1972 se toto vinařství zaměřuje ve svých sklepích, které poskytují jedinečné přírodní podmínky, na šumivá vína, jež doprovázejí zvláštní příležitosti. Hrozny pocházejí z ušlechtilé révy, jsou sklízeny ručně, vinifikovány a poté víno pomalu zraje.

Crémanty tohoto vinařství v sobě spojují eleganci odrůd, které proslavily Burgundsko, spolu s jemností dokonalých bublinek.

Vína Bailly Lapierre těží z certifikace AOC, která potvrzuje jejich vysokou kvalitu,jak dokazuje i řada ocenění a rostoucího uznání po celém světě. Jejich Crémant “L'Inattendu” vyhrál v roce 2017 soutěž o nejlepší šumivé víno světa v "World Best Sparkling Wine Competition".