Crémant d’Alsace SANG FROID Blanc de Noirs Brut Nature (2016)

Kód: DEN-0113
3 hodnocení
1 190 Kč
Méně než 5 ks (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.5.2024
Tento crémant si nejlépe vychutnáte s tousty s uzeným lososem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • Výroba: Vinifikace crémantu "SANG FROID" je klasická: měkké a pomalé lisování pneumatickým lisem, následované usazováním po 6 až 12 hodinách, poté alkoholové a jablečno-mléčné kvašení: Kvasné kvašení: 50 % v kádích z nerezové oceli a 50 % v sudech po 2 vínech. Základní víno bylo na jaře filtrováno a 28. dubna 2017 lahvováno. Lahve odpočívali ve sklepě až do degoržáž, tj. přibližně 58 měsíců na kvasnicích! Rodina Buecher dbala na to, aby dávkováním BRUT NATURE, tj. 0 g/l, nenarušila práci odvedenou na vinici.
  • Charakteristika vína: Tento ultraprémiový crémant má zlatožlutou barvu a jemné bublinky. V chuti se objevuje popelavý nos s lehkými kořeněnými tóny, který se v závěru projeví jako vinný se svěžím mentolovým pocitem.
  • Párování s jídlem: Tento crémant si nejlépe vychutnáte s tousty s uzeným lososem.
  • Stupeň sladkosti:

Doplňkové parametry

Kategorie: Ročníkové
Barva vína: Blanc de Noirs
Objem: 0,75l
Obsah alkoholu: 12,50 %
Odrůdy: Pinot Noir
Podloží: žulové
Teplota podávání: 7°C až 9°C
Vinařství: Crémants Jean-Claude Buecher

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rodinné vinařství Jean-Claude Buecher založili v roku 1979 manželé Jean-Claude a Sylviane v basrínské vesnici WettolsheimOd počátku se rozhodli věnovat výhradně alsaským crémantům. Dodnes jsou v tomto směru výjimeční. Jejich syn Franck se zapojil do rodinného řetězce bublinek v roce 2005. I díky zkušenostem nabytým od rodičů dokázal tento mladý alchymista postoupit o úroveň výš. Dobu zrání jednotlivých ročníků prodloužil na nejméně 24 měsíců. Naprosto jedinečná Insomnia však zraje celých 110 měsíců!