Crémant d’Alsace Pfaff «ZERO DOSAGE» Blanc de Blancs Extra-Brut

Kód: DEN-0036
7 hodnocení
430 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
27.2.2024
Zlatá barva, s jemným, pravidelným perlením. Nos je elegantní a komplexní s nesčetnými vůněmi květinových tónů (hloh a akát), podtržených čerstvým nádechem verbeny, k jemnosti hrušky. Jemné bubliny přinášejí příjemnou svěžest. Tělo je jemné a odráží stejné čerstvé, květinové tóny jako nos, které se vyvíjeli dlouhým zráním na latích.

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: EXTRA-BRUT
Barva vína: Bílé
Objem: 0,75l
Obsah alkoholu: 12,00 %
Odrůdy: Pinot Blanc, Auxerrois
Podloží: jílovito-vápencové, vápencové
Sklizeň: Ruční
Sladkost: 1
Teplota podávání: 7°C až 8°C
Typ: EXTRA BRUT
Vinařství: Cave des Vignerons de Paffenheim
Výroba: Přímé lisování na pneumatickém lisu (vertikální odtokové kanály pro vysoce kvalitní mošt), čiření, fermentace při řízené teplotě, stáčení čirého vína (tzv. racking) a zrání na jemných kalech po dobu 4 měsíců. Před plněním do lahví zraje 5 měsíců v tancích. Odstranění sedlin (dégorgement) probíhá 18 měsiců po nahlavování.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Cave des Vignerons de Pfaffenheim bylo založeno před 60 lety a pokud jde o kvalitu, patří dnes k předním alsaským producentům. Již podruhé za tři roky získal Pfaff v roce 2017 ocenění na dvou nejprestižnějších evropských soutěžích vína - na mezinárodní soutěži International Wine And Spirit Competition v Londýně cenu pro nejlepší francouzské víno a na AWC ve Vídni byl jmenován nejlepším národním producentem. Pravidelně získává ocenění i na velkých mezinárodních soutěžích v San Franciscu, Londýně, Sydney, Bruselu či Paříži.