Crémant d’Alsace Pfaff « EXCEPTION » Chardonnay Brut

Kód: DEN-0032
Neohodnoceno
490 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
19.7.2024
Exception je něco jako čestný host mezi úspěšnými aperitivy, hodí se nejen k vybraným pokrmům. Jistě oceníte jeho doprovod u takových lahůdek jako je polévka z ústřic, humr, sushi, kambala, jehněčí kotletky na fenyklu, hruškové zabaglione či pečená Aljaška (dezert).

Detailní informace

Jedinečně nejširší nabídka crémantů
Jedinečně nejširší nabídka crémantů

Detailní popis produktu

Charakteristika vína:
Slámově žlutá barva tohoto crémantu přitahuje pozornost; rovněž tak i jeho hustá pěna, která se postupně mění v jemné korálky bublinek. Ve vůni dominují bílé květy a jahody, které podtrhuje příjemná vůně toastu a náznak lískových oříšků. Na patře oceníte jeho jemné a elegantní bublinky a o perfektní harmonii se postará vyrovnaná kyselinka. Závěr je dlouhý a svěží.

Párování s jídlem:
Pokud je L'Exception něco jako čestný host mezi úspěšnými aperitivy, nehodí se o nic méně ani k vybraným pokrmům. Jistě oceníte jeho doprovod u takových lahůdek jako je polévka z ústřic, humr, sushi, kambala, jehněčí kotletky na fenyklu, hruškové zabaglione či pečená Aljaška (dezert).

Zajímavosti:
Vinařství Cave de Pfaffenheim věnovalo výrobě tohoto crémantu mimořádnou pozornost, protože si klade za cíl zvýraznit vlastnosti jedinečného Chardonnay a nabídnout přitom dostupné víno. Na mezinárodní soutěži International Spirit & Wine Competition (ISWC) získalo v roce 2017 stříbrnou medaili.

Stupeň sladkosti:  

Doplňkové parametry

Kategorie: Alsace
Barva vína: Bílé
Objem: 0,75l
Obsah alkoholu: 12,00 %
Odrůdy: Chardonnay
Podloží: jílovito-vápencové, vápencové
Sklizeň: Ruční
Sladkost: 2
Teplota podávání: 7°C až 8°C
Typ: BRUT
Vinařství: Cave des Vignerons de Paffenheim
Výroba: Roční zrání umožňuje tomuto crémantu z odrůdy Chardonnay, aby dokonale vynikly všechny nuance a zvláštní chutě této odrůdy. Procesu výroby předchází ruční sklizeň, při které se sklízejí celé hrozny, což je pouze jedna z přísných zásad přítomných při výrobě výjimečného crémantu L’Exception.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Cave des Vignerons de Pfaffenheim bylo založeno před 60 lety a pokud jde o kvalitu, patří dnes k předním alsaským producentům. Již podruhé za tři roky získal Pfaff v roce 2017 ocenění na dvou nejprestižnějších evropských soutěžích vína - na mezinárodní soutěži International Wine And Spirit Competition v Londýně cenu pro nejlepší francouzské víno a na AWC ve Vídni byl jmenován nejlepším národním producentem. Pravidelně získává ocenění i na velkých mezinárodních soutěžích v San Franciscu, Londýně, Sydney, Bruselu či Paříži.