Crémant d’Alsace LA PETITE SAUVAGE Blanc de Blancs Brut Nature (2019/2020)

Kód: DEN-0151
3 hodnocení
1 190 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
19.7.2024

Naprosto jedinečný crémant blanc de blancs, který potěší a překvapí i ty nejnáročnější milovníky bublinek. Extrémně jemné a delikátní bublinky, úžasná brioška a vůně bílého ovoce, tento crémant musíte mít!

Detailní informace

Jedinečně nejširší nabídka crémantů
Jedinečně nejširší nabídka crémantů

Detailní popis produktu

  • Výroba: Crémant LA PETITE SAUVAGE 2019/2020 je 100% Rulandské bílé z nejkřídovějších oblastí domény.  50% sklizně proběhla v září 2019, 50% v 2020.  Hrozny byly tříděny na místě a lisovány do 2 hodin po sběru. Vinifikace je klasická: šetrné a pomalé lisování pneumatickým lisem, po 6 až 12 hodinách následuje usazování, poté alkoholová fermentace bez jablečno-mléčného kvašení v nerezových kádích pro 60 % objemu ročníku. Zbývajících 40 % se ukládá do sudů. Základní víno bylo sestaveno na poslední chvíli před filtrací na konci března a lahvováno s jejich přirozenými cukry v srpnu 2021. Lahve poté odpočívaly ve sklepě až do degoržáž (datum uvedené na zadní etiketě lahve), tj. více než 28 měsíců na kalech!
  • Charakteristika vína: Naprosto jedinečný crémant blanc de blancs, který potěší a překvapí i ty nejnáročnější milovníky bublinek. Extrémně jemné a delikátní bublinky, úžasná brioška a vůně bílého ovoce, tento crémant musíte mít!
  • Párování s jídlem: Jedná se o jedinečný gastronomický crémant, který se skvěle hodí k nejlepším pokrmům a kuchyni založené na rybách nebo bílém mase.
  • Stupeň sladkosti :

Doplňkové parametry

Kategorie: Ročníkové crémanty
Barva vína: Bílé
Obsah alkoholu: 12,50 %
Odrůdy: Pinot Blanc
Ročník: 2019/2020
Typ: EXTRA BRUT
Vinařství: Crémants Jean-Claude Buecher

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rodinné vinařství Jean-Claude Buecher založili v roku 1979 manželé Jean-Claude a Sylviane v basrínské vesnici WettolsheimOd počátku se rozhodli věnovat výhradně alsaským crémantům. Dodnes jsou v tomto směru výjimeční. Jejich syn Franck se zapojil do rodinného řetězce bublinek v roce 2005. I díky zkušenostem nabytým od rodičů dokázal tento mladý alchymista postoupit o úroveň výš. Dobu zrání jednotlivých ročníků prodloužil na nejméně 24 měsíců. Naprosto jedinečná Insomnia však zraje celých 110 měsíců!