Crémant d’Alsace INSOMNIA Blanc Brut Nature (2014)

Kód: DEN-0153
2 hodnocení
1 020 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Crémant d’Alsace INSOMNIA můžete vychutnávat v jeho dokonalosti jak samotný, tak jako geniální gastronomický doprovod od aperitivu až po dezert.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína:
Tento absolutně unikátní a nadčasový crémant, jenž v nedávné době prošel po 103 měsících zrání na kalech degorzáží, Vám umožní poznat a přechutnat ročník 2014 tak, jak je čas a vinařské umění přivedly k naprosté dokonalosti.

Párování s jídlem:
Crémant d’Alsace INSOMNIA můžete vychutnávat v jeho dokonalosti jak samotný, tak jako geniální gastronomický doprovod od aperitivu až po dezert.
 

 

Stupeň sladkosti:

Doplňkové parametry

Kategorie: Ročníkové
Barva vína: Bílé
Objem: 0,75l
Obsah alkoholu: 12,00 %
Odrůdy: Pinot Blanc, Auxerrois, Pinot Noir
Podloží: Vápencové hnědozemě na středně hlubokém substrátu z tvrdého vápence
Ročník: 2014
Sklizeň: Ruční
Sladkost: 1
Teplota podávání: 6°C až 8°C
Typ: EXTRA BRUT
Vinařství: Crémants Jean-Claude Buecher
Výroba: Díky pomalému a jemnému lisování hroznů dochází k šetrnému získání moštu. Po jeho čiření mošt kvasí v tancích po dobu několika týdnů. Poté, co skončí alkoholová fermentace, se víno přes zimu ochlazuje v nádobách z nerezové oceli. Během letních měsíců se stále ještě tiché víno přefiltruje, aby bylo připraveno pro svou konečnou proměnu. Pak po dobu 103 měsíců (!!!) odpočívá na kalech.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rodinné vinařství Jean-Claude Buecher založili v roku 1979 manželé Jean-Claude a Sylviane v basrínské vesnici WettolsheimOd počátku se rozhodli věnovat výhradně alsaským crémantům. Dodnes jsou v tomto směru výjimeční. Jejich syn Franck se zapojil do rodinného řetězce bublinek v roce 2005. I díky zkušenostem nabytým od rodičů dokázal tento mladý alchymista postoupit o úroveň výš. Dobu zrání jednotlivých ročníků prodloužil na nejméně 24 měsíců. Naprosto jedinečná Insomnia však zraje celých 110 měsíců!