Crémant d’Alsace FLEUR DE LYS Blanc de Blancs Extra-Brut (2018)

Kód: DEN-0162
3 hodnocení
750 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
18.6.2024
Crémant FLEUR DE LYS se skvěle hodí jako aperitiv, ale rovněž výborně chuťově podpoří např. rybu s omáčkou, bílá masa či mušle připravované na pánvi.

Detailní informace

Jedinečně nejširší nabídka crémantů
Jedinečně nejširší nabídka crémantů

Detailní popis produktu

Charakteristika vína:
Zlatožlutou barvu tohoto crémantu zdobí jemné bublinky, jež stoupají vzhůru v nekonečném proudu. Vůně je květinová, intenzivní a razantní. Chuť je krystalická, hutná, plná, bohatá a krémová. Postřehneme tóny zralého peckového ovoce a na závěr nám v ústech dlouho zůstává nádherná mineralita.

Párování s jídlem:
Crémant FLEUR DE LYS se skvěle hodí jako aperitiv, ale rovněž výborně chuťově podpoří např. rybu s omáčkou, bílá masa či mušle připravované na pánvi.

Stupeň sladkosti:

Doplňkové parametry

Kategorie: Ročníkové crémanty
Barva vína: Bílé
Objem: 0,75l
Obsah alkoholu: 12,00 %
Odrůdy: Pinot Blanc
Podloží: Vápencové hnědozemě na středně hlubokém substrátu z tvrdého vápence
Ročník: 2018
Sladkost: 2
Teplota podávání: 6°C až 8°C
Typ: EXTRA BRUT
Vinařství: Crémants Jean-Claude Buecher
Výroba: Díky pomalému a jemnému lisování hroznů dochází k šetrnému získání moštu. Po jeho čiření mošt kvasí v tancích po dobu několika týdnů. Poté, co skončí alkoholová fermentace, se víno přes zimu ochlazuje v nádobách z nerezové oceli. Během letních měsíců se stále ještě tiché víno přefiltruje, aby bylo připraveno pro svou konečnou proměnu. Pak po 58 měsíců odpočívá na kalech.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rodinné vinařství Jean-Claude Buecher založili v roku 1979 manželé Jean-Claude a Sylviane v basrínské vesnici WettolsheimOd počátku se rozhodli věnovat výhradně alsaským crémantům. Dodnes jsou v tomto směru výjimeční. Jejich syn Franck se zapojil do rodinného řetězce bublinek v roce 2005. I díky zkušenostem nabytým od rodičů dokázal tento mladý alchymista postoupit o úroveň výš. Dobu zrání jednotlivých ročníků prodloužil na nejméně 24 měsíců. Naprosto jedinečná Insomnia však zraje celých 110 měsíců!