Crémant d’Alsace BLACK TIE Blanc Brut

Kód: DEN-0158
Neohodnoceno
430 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
28.5.2024

Barva: Jemné, elegantní bublinky s krásnou zlatavě slámovou barvou. Vůně: Svěží, květinová vůně akácie, mandlového květu a pomerančového květu s nádechem svěží minerality. Chuť: Čistý nástup, který se rychle otevírá do tónů broskví, meruněk a citrusových plodů valencijského pomeranče, s bohatým závěrem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • Výroba: Přímé lisování na pneumatickém lisu (vertikální odtokové kanály pro vysoce kvalitní mošt), čiření, fermentace při řízené teplotě, stáčení čirého vína (tzv. racking) a zrání na jemných kalech po dobu 4 měsíců. Před plněním do lahví zraje 5 měsíců v tancích. Odstranění sedlin (dégorgement) probíhá 16 měsiců po nahlavování.
  • Charakteristika vína: Barva: Jemné, elegantní bublinky s krásnou zlatavě slámovou barvou. Vůně: Svěží, květinová vůně akácie, mandlového květu a pomerančového květu s nádechem svěží minerality. Chuť: Čistý nástup, který se rychle otevírá do tónů broskví, meruněk a citrusových plodů valencijského pomeranče, s bohatým závěrem.
  • Párování s jídlem: Tento Crémant d'Alsace je ideálním doplňkem k uzeným nebo grilovaným rybám či humrům.

Doplňkové parametry

Kategorie: Alsace
Objem: 0,75l
Obsah alkoholu: 12,00%
Odrůdy: 50% Pinot Gris, 50% Riesling
Podloží: Vápencové
Sklizeň: Ruční
Teplota podávání: 7 až 8 °C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Cave des Vignerons de Pfaffenheim bylo založeno před 60 lety a pokud jde o kvalitu, patří dnes k předním alsaským producentům. Již podruhé za tři roky získal Pfaff v roce 2017 ocenění na dvou nejprestižnějších evropských soutěžích vína - na mezinárodní soutěži International Wine And Spirit Competition v Londýně cenu pro nejlepší francouzské víno a na AWC ve Vídni byl jmenován nejlepším národním producentem. Pravidelně získává ocenění i na velkých mezinárodních soutěžích v San Franciscu, Londýně, Sydney, Bruselu či Paříži.