Crémant de Bourgogne Chardonnay Brut

Crémant de Bourgogne Chardonnay Brut

314 Kč
Počet

Objem: 0,75l
Obsah alkoholu: 12%
Odrůdy: Chardonnay
Podloží: vápenec
Sklizeň: ruční
Objem: 0,75l

Obsah alkoholu: 12%

Odrůdy: Chardonnay

Podloží: vápenec

Sklizeň: ruční

Výroba: Po ruční sklizni následuje přeprava ve sběrných nádobách otevřených po stranách, aby se zabránilo jakémukoli poškození bobulí. Iniciováno je jak kvasinkové, tak malolaktické kvašení, následuje kupáž odděleně vyrobených vín a příprava na lahvování, které se koná po 1. lednu. Následuje další, v průměru 12 měsíční zrání; lahve jsou uloženy hrdlem dolů ve sklepích, které byly vytesány do vápencového masivu, a proto v nich panuje přirozeně konstantní teplota a polotma. Právě v tomto období vzniká přirozený šumivý charakter těchto vín.

Charakteristika vína: Tento crémant “Blanc de Blancs” je vyroben výhradně z bílých hroznů odrůdy Chardonnay a jeho vyzrálost a rovnováha ho řadí mezi “severní” Chardonnay s minerálním charakterem. Toto víno se nikterak nevychloubá, hlavní je jeho elegance a jemnost. Chuť je plná, kulatá a ovocná, krásně definovaná a a vyniká její vinný charakter.

Párování s jídlem: Vhodný jako aperitiv, k rybám, plodům moře, bílým masům s omáčkou.

Teplota podávání: 7 až 9°C

Zajímavosti: Tento crémant získal mnohá ocenění, např. stříbrnou medaili v Japonsku na Women"s Wine Awards v roce 2018, zlatou medaili na soutěži Chardonnay du Monde (2014), stříbrnou medaili na Decanter World Wine Awards (2014) či zlatou medaili na Concours Effervescents du Monde (2013).
BAILAP001

Parametry

Typ vína
BRUT
Odrůdy
Chardonnay
Doba zrání (měsíce)
12
Druh vína
CHARDONNAY
Doba zrání
12 - 16 měsíců
Objem
0.75 l
Nový produkt