Terroirs des Fleurs Blanc de Blancs Brut

Terroirs des Fleurs Blanc de Blancs Brut

322 Kč
Počet

Objem: 0,75l
Obsah alkoholu: 12%
Odrůdy: Chardonnay a Aligoté
Podloží: jílovito-vápencové
Sklizeň: ruční
Objem: 0,75l

Obsah alkoholu: 12%

Odrůdy: Chardonnay a Aligoté

Podloží: jílovito-vápencové

Sklizeň: ruční

Výroba: Po sklizni jsou hrozny pomalu a šetrně lisovány na pneumatickém lisu. Pro výrobu našich vín používáme pouze mošt z prvního lisování. Malolaktické kvašení probíhá v tancích ze 100% nerezové oceli. Druhotné kvašení, jež se podle tradiční metody odehrává již v lahvi, je iniciováno přidáním kvasinek a cukru. Poté následuje zrání na kalech po dobu 18 měsíců ve sklepích s řízenou teplotou.

Charakteristika vína: Tento Crémant de Bourgogne Blanc de Blancs má nádhernou bílou barvu s jasnými odlesky. Ve vůni nás uchvátí tóny bílých květů; odsud ostatně pochází i název tohoto vína (“Fleurs” znamená ve francouzštině květy). V chuti odhalíme náznak broskví a hrušek, které se postarají o nespornou svěžest.

Párování s jídlem: Tento lehký crémant skvěle doplní jakékoli dezerty - ale ne pouze je. Výborně bude chutnat v kombinaci s mořskými pokrmy, např. korýši a mušlemi.

Teplota podávání: 7 až 8°C

Zajímavosti: Zlatá medaile ze soutěže Concours National des Crémants (2017) a stříbrná medaile ze soutěže Effervescents du Monde z téhož roku.
ANDEL002

Parametry

Doba zrání (měsíce)
18
Odrůdy
Chardonnay, Aligoté
Objem
0.75 l
Typ vína
BRUT
Doba zrání
17 - 20 měsíců
Nový produkt